תרופות הומאופתיות

 
 

"הומאו" = דומה ו- "פתיה" = מחלה. צירוף שתי המילים יחד יצר את התורה השלמה שקרויה ההומאופתיה. תרופות הומאופתיות תופסות חלק נכבד מחיינו בעולם המודרני ולא בכדי שהרי הן נוחות לשימוש, ללא תופעות לוואי, מתאימות למגוון רחב של תחלואות ומצבאים רפואיים וניתנות לנטילה בכל גיל.

קצת על הומאופתיה
אבי ההומאופתיה, סמואל הנמן, תבע לראשונה את המונח "דומה מרפא דומה" ולסלילת דרכה הראשונה של רפואה אלטרנטיבית מיוחדת זו. ע"פ הנמן, תרופות הומאופתיות הן תרופות אשר מכילות גורם טבעי בריכוזים אפסיים אשר בריכוזים גבוהים יותר יגרום לאותם הסימפטומים מהם סובל המטופל. ולדוגמא, אדם הסובל ממיגרנות יקבל רמדי (תרופה בשפת ההומאופתיה) של חומר טבעי שבריכוזים גבוהים גורם לסימנים דמויי מיגרנה אך בתרופה הוא נמהל פי מיליונים עד למצב שהוא אינו ניתן לגילוי באמצעים מקובלים.

תרופות הומאופתיות נחשבות איכותיות יותר ככל שהחומר מהול יותר וככל שתהליך המיהול נעשה בצורה קפדנית בהתאם להוראותיו של סמואל הנמן (מיהול עשרוני הדרגתי ומכאני). ומאחר ובסופו של דבר החומר שהיה בתמיסה מלכתחילה כמעט ואינו ניתן לאיתור ברמדי הסופי אך עדיין מצליח לגרום להטבה משמעותית בסימפטומים, יש שטוענים כי כוחה של ההומאופתיה היא במתן "רוח חיים", מעין זריקת עידוד לכוחות הריפוי הטבעיים של הגוף לפעול ולנצח את מחלתו.

כיצד משיגים תרופה הומואפתית?
ניתן להשיג תרופות הומאופתיות באמצעות 2 דרכים עיקריות :
•    שיווק כללי – ניתנות לרכישה בבתי המרקחת. תרופות אלה מתאימות לשימושים כלליים ואינן מתאימות לצרכים ספציפיים.
•    מרשם הומאופתי – על מנת להתאים רמדי למטופל באופן ספציפי יש לראות הומאופת אשר ירשום את המרשם לתרופה ההומאופתית בצורה מסודרת. עם המרשם מגיעים לבית מרקחת המפעיל מעבדה הומאופתית והרמדי תוכן עבורכם באופן אישי.

התרופות ההומאופתיות אינן גורמות לתופעות לוואי, ניתן ליטול אותן בביטחה ללא קשר לגיל או מצב רפואי, הן אינן מתנגשות עם תרופות אחרות, מכילות חומרים טבעיים בלבד ואינן דורשות שום מרשם רופא. תרופות הומיאופתיות שונות הוכחו כיעילות ביותר בחיזוק המערכת החיסונית, טיפול בדיכאון, אלרגיות, אסטמה, מיגרנות, בעיות במערכת העיכול, הפרעות קשב וריכוז ולכל בעיה רפואית אחרת לאחר אבחון הומאופת. מומלץ בחום!
 

 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר