אסטרגלוס

 
 

צמחי המרפא תופסים אט אט חלק בלתי נפרד ברפואה.
בבית מרקחת כנרת אנו משתמשים לא מעט בצמחי מרפא ומכירים ביכולות המיוחדות שלהם. בחרנו לספר לכם מעט על צמח האסטרגלוס ועל תכונותיו:
בן למשפחת הקטניות, צומח בסין ומשמש כאחד מצמחי המרפא החשובים  ברפואה הסינית. האסטרגלוס הוא צמח עדין המתאים לשימוש גם בקרב ילדים וגם בקרב מבוגרים.
במהלך המאה שעברה הפך האסטרגלוס למקובל יותר ברפואת הצמחים המערבית. עיקר השימוש הרפואי היה ועודנו למגוון מצבים של חולשה והגברת החוסן המערכתי  פעולת הצמח משפיעה על מספר מערכות בגוף: מערכת העיכול, החיסון, הלב וכלי הדם, המערכת ההורמונאלית ומערכת העצבים.

השימוש בשורש האסטרגלוס משפר ומווסת את תפקוד מערכת החיסון ומשפר את יכולת הגוף להתמודד עם מתחים שונים. בנוסף הוא אנטי ויראלי, מחזק תפקודי לב ומשפר תהליכי עיכול וספיגה.
בשורש האסטרגלוס יש פוליסכרדינים אשר מגבירים את פעולת תאי הדם הלבנים, משקמים יצירת תאי דם אדומים אשר התדלדלו במח העצם ומעודדים פעילות של בלוטת יותרת המוח ובלוטות הכליות. השורש מכיל גם חומצה פולית וחומצות אמינו שונות ומשמש מקור טוב לאבץ וברזל.

אסטרגלוס - תכונות בולטות:
מוריד חום, אנטי בקטריאלי, משתן, מוריד סוכר בדם, מוריד לחץ דם,  מחזק את הרחם, ממריץ, מרומם מצב רוח, מרחיב כלי דם ומחזק את מערכות הגוף.
שימושים רפואיים עיקריים:
●    במצב של חולשה כללית וחיסונית
●    במצב של עומס נפשי
●    אלרגיות כרוניות במערכת הנשימה
●    התמודדות ומניעת זיהומים ויראליים האופייניים למחלות חורף
●    אי ספיקת לב
●    שלשולים
●    מעורר תאבון ומגביר פעילות מערכת העיכול
●    מסייע בטיפול בסוכרת
●    מסייע בבעיות תפקוד מיני בקרב גברים
●    מסייע בשיפור יכולות למידה וזיכרון


בבית מרקחת כנרת תוכלו לקבל ייעוץ נוסף על תכונות האסטרגלוס ותוכלו לרכוש מוצרים טבעיים המבוססים עליו או מכילים אותו.

 
 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר