אכינצאה

 
 

לא פעם אני נתקל בלקוחות שנכנסים לבית המרקחת ושואלים אותי מה זה בעצם אכינצאה? למה כולם משתמשים בזה ולמה זה עוזר?  בבית מרקחת כנרת צמחי המרפא הם חלק בלתי נפרד מהאני מאמין, בפעם הקודמות הכרנו לכם את האסטרגלוס  והפעם ניתן כבוד לאכינצאה. 
האכינצאה מגיעה אלינו מארה"ב, מדובר בצמח רב שנתי בעל 9 זנים שונים, את מוצרי האכינצאה מכינים מכל חלקי הצמח אך בעיקר מהשורש כיוון ששם יש ריכוז של חומרים פעילים. פרט לתכונותיה כצמח מרפא אנו יכולים למצוא את האכינצאה בגינה של השכנים שם היא מתנשאת לגובה של יותר מ- 1.10 מטר.
בימי קדם האיכיניצאה שימשה בתרבויות עתיקות לטיפול בהכשות נחשים ועקיצות עקרבים דבר אשר מסייע לנו במקצת להבין את הכוח הטיפולי בצמח זה. כיום, האכינצאה פופולארית מאוד כצמח לחיזוק חיסוני, בעיקר בימי החורף, מדובר בצמח בעל תכונות מחזקות, אנטי ויראליות, אנטיביוטיות וכמובן תכונות שמחזקות את עמידות הגוף בפני מחלות ומונעות התפשטות מהירה של חיידקים. בנוסף,מסייעת האכינצאה בשיפור תנועתיות תאי הדם הלבנים ופועלת להגברת ייצור ‏אינטרפרון, חומר  השייך למערכת החיסון וחשוב בהגנה מפני זיהומים ויראלים.


שימושים רפואיים באכינצאה מקובלים במקרים הבאים
:
●    שפעת
●    דלקות עור ופה
●    ברונכית
●    הצטננות
●    פצעים ועקיצות
הרבה פעמים משלבים את האכיניצאה עם ויטמין C ובכך משדרגים את פעולות ההגנה על המערכת החיסונית.  בבית מרקחת כנרת תוכלו לקבל ייעוץ נוסף על תכונות האכיניצאה ותוכלו לרכוש את צמח המרפא.

.
 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר